Yüzü İnce Göstermenin Püf Noktaları

Yüzü İnce Göstermenin Püf Noktaları

Yüzü İnce Göstermenin Püf Noktaları

Yüzü İnce Göstermenin Püf Noktaları; Yüz, ilk bakışta dikkat çeken en önemli bölgedir. Yüzü olduğundan daha zayıf göstermek için makyaj yöntemleri bulunuyor. Yüzün zayıf gözükmesini sağlamak için, ince görünümü elde edebileceğiniz makyajı yapmak büyük önem taşıyor.

 

Yüzü Olduğundan İnce Göstermek için Ne Kullanılabilir?

 

Yüzü olduğundan daha ince göstermek, son dönemlerin modasıyla yakından alakalı olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok firma, yüzünü inceltmek isteyen kadınlar için yüz kontür setlerini piyasaya sunmuş durumda. Kremsi özelliklere sahip ve toz halinde olan kontür setleri sayesinde farklı tekniklerde yüz inceltme uygulamaları gerçekleştirilebilmektedir.

 

Yüz Hatlarına Göre Yüzü İnce Gösterme Püf Noktaları

 

Kare Yüz: Kare yüz, ince gösterilmeye yatkın bir yüz tipi olduğundan dolayı yapılacak işlemler sayesinde etkili sonuç alabilmek mümkün oluyor. Kare yüze sahip olanlar, çene hatları boyunca gölgelendirme yapmalılar. Çene hattı tamamlandığında ise alnın ortasına kadar şakaklardan başlayarak gölgelendirme işlemi devam ettirilmelidir.

 

Yuvarlak Yüz: Yuvarlak yüz hattına sahip olanlar için, elmacık kemiğinin alt kısmından itibaren yapılacak gölgelendirmenin ardından elmacık kemiğini aydınlatmak oldukça etkili bir işlem olacaktır.

 

Üçgen Yüz: Üçgen yüz hattına sahip olanlar için yanak ve çenede kontür işleminin yapılmasına gerek kalmıyor. Kontür işlemi alna yapıldığında yüz daha ince gözüküyor. Saç çizgisi boyunca gölgelendirme yapmak ise tamamlayıcı olarak gerekli oluyor.

 

Uzun Yüz: Çene ve alna yapılacak gölgelendirme işlemiyle beraber; elmacık ve burun kemiğini aydınlatmak uzun yüze sahip olanlarda, yüzü daha ince göstermenin en etkili yolu oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe