Yosun Hapı Spirulina

Yosun Hapı Spirulina

Yosun Hapı Spirulina Nedir

Yosun hapı, Spirulina adı verilen bir yosun çeşidinden yapılan/üretilen bir haptır. Spirulina yosunu türü mavi-yeşil alg gelmektedir. Canlı bir organizma olan spirulina yosun türü dünya genelinde sıcak ve aynı zamanda alkali sularda çok fazla bulunur.

spirulina faydaları
Yosun Hapı Spirulina – spirulina yosunu nerede yetişir

Spirulina yosunu içeriğinde çok fazla vitamin olduğundan dolayı “süper besin” ismiyle de anılır. İçeriğinde ise %70 gibi yüksek oranlarda Protein, B Vitamini, C Vitamini, E Vitamini, Linoelik Asit, Beta Karoten, ve yüksek miktarda Klorofil bulunur. Örnek vermek gerekirse, Havuç ta çokça bulunan Beta Karoten, Spirulina Yosununda daha fazla bulunur.

Yosun Hapı Spirulina ile Zayıflama

Diyabet tip 2 hastaları üzerinde Yapılan test ve araştırmalarda Spirulina yosununun pozitif etki yaptığı iddia edilmektedir. Ayrıca 6-8 hafta süresi boyunca düzenli kullanımda, açlık kan şekeri seviyesi düşürmede de olumlu etkileri olduğu iddia edilmektedir.

En önemli konu ise yosun hapı zayıflatır mı? Son zamanlarda zayıflama ile ilgili arayış içerisinde olanların karşısına çıkan yosun hapı sadece zayıflatma ile ilgili gündeme gelmektedir. Öncelikle şunu bilmek gerekir, Spirulina yosunu doğal yöntemler ile elde edilen kullanım alanları uzmanı tarafından belirlenmesi gereken doğada yukarıda da bahsettiğim gibi çokça bulunan şifalı bir su bitkisidir. Aynı zamanda özel havuzlarda da yetiştirilebilir ancak ağır metal bulaşma riski yüksektir.

Önemli

Üretim aşamasını bilmediğiniz ve güvenmediğiniz firmaların piyasaya sürdüğü Yosun Haplarını kesinlikle kullanmayınız. Emin olduğunuz yosun haplarını ise çocuklarınıza kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullandırtınız. Çünkü bu haplar belirli gram ve dozajlarda kullanılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe