Uzun Bot ve Kıyafet Kombinleri

Uzun Bot ve Kıyafet Kombinleri

Uzun Bot ve Kıyafet Kombinleri

Uzun botlar birçok kadının kış aylarında en fazla tercih ettiği kombin parçaları arasında yer alıyor. Hem dış koşullara karşı koruması ve sıcak tutması hem de sade bir kıyafeti bile gösterişli hale getirmesi nedeniyle bu ürünler her dönem popülerliğini kaybetmemekte. Ancak nasıl ve neyle kombin edildiği de kritik öneme sahip. Çünkü her kıyafetle uygun olmayabiliyor. Yani bot modelinin kendini tam göstermesi burada baz alınacak noktalardan.  Uzunluk seçimi de sizin kendi beklentilerinize göre şekillenmekte. Uzun Bot ve Kıyafet Kombinleri

Elbise ve Uzun Bot Kombin

Elbise kullanımını çok sık yapan kadınlardansanız uzun botlar ideal sonuçlar almanızı sağlanacaktır. Dize kadar gelen botlarla diz üstü elbiseler oldukça şık görüntü verecektir.  İster dar kesim elbiseler isterseniz de hafif bol kesim elbiseler birkaç adımda şık görüntü almanızı sağlar. Hatta asimetrik elbise ve bot kombini yaparak daha da farklı bir tarz yakalayabilirsiniz.   Uzun botlarınızı elbiselerle kullanırken boy ve model dengesini iyi ayarlamak gerekiyor. Sade elbiselerde botlar daha gösterişli olabilir, ancak mutlaka botun tamamının görünmesinde fayda var. Aksi halde dengeyi bozan bir durum söz konusu olabilir.

Tayt Tunik ve Uzun Bot Kombini

Kış aylarında en sık kullanılan kombinlerden olan tayt ve uzun bot kullanımı da bir diğer örnek… Bunda da kalın bir tunik ile dar kesim taytınızı uzun botlarla ideal şekilde kombin edebilirsiniz. Tunik modeli seçerken bu senenin modası olan asimetrik ve pastel renk görünümdeki parçalar botlarla iyi olabilir.  Bu yılın moda renkleri olan turuncu, kırmızı, yavruağzı tunik seçimlerinizde başarılı sonuç verecektir. Ancak tayt rengi seçimi yaparken botun da rengini değerlendirmek gerekiyor.

Etek ve Uzun Botlar

Uzun bot ve etek kombinleri yine en çok sevilen kombin seçeneklerinden. Kırmızı kısa etekler, siyah bluzlar ve siyah uzun botlar bu kombinlere örnek gösterilebilir. Ancak renk, desen kullanımı tamamen size kalmış elbette.  Pastel renkleri de değerlendirebilirsiniz.

Renk Kullanımında Nelere Dikkat Etmeli?

Bot ve kıyafet renklerinde dengenin oturması için açık ve koyu ton geçişlerini iyi ayarlamak gerekiyor. Botlarınız renkli ve çok gösterişliyse bu durumda kıyafetleri daha az baskın renklerden seçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Merhaba, öncelikle yazınızı ilgi ile okudum ve çok sevdim,
  Kombin yapmayı çok seviyorum, daha yeni yeni başladım ama oldukça eğlenceli 🙂
  Tayt tunik ve uzun bot kombini birçok genç kızımız için vazgeçilmez bir rahatlık, aslında tayt altına kısa bot veyahut altı kalın kışlık spor ayakkabılar da gayet tercih edilebilir türden diye düşünüyorum 🙂
  Özellikle oversized kazaklar ile de mükemmel bir uyum içerisinde 🙂
  Bu arada bir tavsiye de benden, ikinci el sitesinden elbise alışverişi yaptım ve memnun kaldım, bir bakın derim bence;
  Sizin de bana önerileriniz olursa çok mutlu olurum. 🙂 Görüşlerinizi merakla beklemekteyim, sevgilerimle :*

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe