Örgü Saç Bandı

Örgü Saç Bandı

Örgü Saç Bandı

Örgü Saç Bandı; Saç bantları, günlük hayatın içerisinde sıklıkla kullanılıyor olmalarıyla birlikte bayanlar için özel bir anlama da sahipler. Saçın güzel görünümüne daha da güzellik katmak için örgü ile saç bandı oluşturulabiliyor. Oldukça kullanışlı olduğu gibi aynı zamanda yapımı da oldukça pratik saç bandı hızlıca kullanıma hazır hale geliyor.

 

Örgü ile Saç Bandı Nasıl Yapılır?

 

16 ilmek atarak örgüye başlayın. 16 ilmeği atmanızın ardından ipliğe bağlayın. Ön kısımda düz örgü, arka kısımda ise ters örgü olacak şekilde örme işlemine başlayın. Başlarda ilmekleri örmeden alabilirsiniz. Sıranın sonuna kadar ters örgüyle örmeye devam edeceksiniz.

 

Ters örgünün ilki tamamlandıktan sonra ön tarafa gelerek sıranın sonuna dek baştaki ilmeği hiç örmeden alıp, düz örgüyle örme işlemini sürdürün. 24 cm uzunluğa ulaşana kadar örün. 24 cm örgüden sonraysa burguya geçiyorsunuz.

 

Burgu işlemi için en baştaki 8 ilmeği yardımcı olarak belirlediğiniz şişe alın. Geriye kalan 8 ilmek için de, ön kısımda örgüye devam edildiği için düz örgü yapın. Diğer şişe aktarılan 8 ilmeği boşta kalan şişe geçirin. Düz örgüyle örerek burma işlemini tamamlayın.

 

Tekrar arkaya dönerek tüm ilmekleri ters örgü olacak şekilde örmeye devam edin. Önleri düz, arkaları da ters olacak şekilde 24 cm’lik daha örgü yapın. 24 cm örme tamamladıktan sonra ilmekleri kapatın. Dikme için pay bırakarak ipliği kesin. Bırakılan paya iğne geçirerek birleştirmeyi gerçekleştirin. Öncelikle yan kısımda bulunan boşluğu dikin. Birleştirme için kullanılacak yerler V şeklindeki ilmekler. Dikme işlemini sıkıştırmadan hafif gevşek kalacak şekilde tamamlayın. Saç bandı kullanıma hazır.

 

Resimli El Örgüsü Saç Bantları yazımızı da bakmak ister misiniz. Tıklayın Lütfen

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe