Mide Bulantısına Ne İyi Geliyor

Mide Bulantısına Ne İyi Geliyor

Mide Bulantısına Ne İyi Geliyor

Mide Bulantısına Ne İyi Geliyor; Son dönemde en sık sorulan sorulardan birisi de bizleri fazlasıyla huzursuz eden ve fiziksel açıdan da kötü görünmemize neden olan mide bulantısının nasıl geçeceğidir. Mide bulantısına ne iyi gelir diye düşünen kişiler için doğa da pek çok şifalı bitkinin yer aldığını söylemek mümkündür. Kusmasanız bile kusacakmış gibi bir hissiyat içerisine girmenizde sizleri doğal olarak fazlasıyla etki altına alacak bir durumdur. Migren, aşırı alkol kullanımları mide bulantısının yaşanmasını tetikleyen faktörlerin başında yer alıyor. Mide bulantısının şiddetlenmesini engelleyecek besinlerin ya da bitkilerin kullanılmasını önermekteyiz. Mide bulantısına iyi gelen bitkiler hangisi diyorsanız işte detayları..

Zencefil Mide Bulantısına İyi Geliyor

Şifalı bir bitki olarak karşımıza çıkan zencefil, sağlık için oldukça iyi geliyor. Özellikle mide bulantınız varsa zencefil mutlaka kullanılmalıdır. Şiddetli bir mide bulantınız var ve hafifletilmesini istiyorsanız da yapmanız gereken ise günde en fazla 3 kez zencefil çayı içilmesidir. Böylelikle aşırı mide bulantısının da kesilmesine neden olacaktır. Çay için ise taze zencefiller kullanılmalıdır. Toz olan zencefili çok fazla önermemekteyiz.

Limon Kullanılabilir

Mide bulantınız varsa kullanabileceğiniz bir başka şifa kaynağı besinlerden birisi de limon olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Limon mide bulantısını anında kestiğinden dolayı tercih sebebidir. Hatta uzman doktorlar da böyle bir durumla karşı karşıya kalındığı vakit limon tüketilmesi gerektiğine vurgu yapıyor. Hatta limonu bazı kadınlar gebelik esnasında da kullanıyor. Eğer ki daha etkili bir çözüm istiyorum diyorsanız da o halde zencefil çayının içerisine limon sıkmanız gerekmektedir. Bu sayede mide bulantısının daha kısa süre içerisinde geçmesine neden olacak ve size fazlasıyla iyi gelecektir. Zencefil ve Limon karışımın kokusu bile sizlere oldukça fazla iyi gelecektir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe