Makyaj Fırçası Temizleme

Makyaj Fırçası Temizleme

Makyaj Fırçası Temizleme

Günlük kullanılan makyaj fırçalarını düzenli bir şekilde temizlemek gerekiyor. Nemli olan süngerler ve makyaj fırçaları kullanıldığında ciltte bakteri ve sivilce oluşmasına olanak sağlıyor. Makyaj Fırçası Temizleme

Makyaj fırçalarının periyodik olarak yıkanması ve sonrasında güzelce kurutulması gerekiyor. Peki, makyaj fırçası üzerinde kalan makyaj kalıntıların kurtulmak, aynı zamanda malzemelerin üzerinde oluşan bakterilerin artmasını engellemek için makyaj malzemelerini nasıl temizlemelisiniz?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

  • Tüy bırakmayan bir bez
  • 1 damla yüz yıkama jeli
  • 1 kap sıcak su

Devamlı kullandığımız yüz yıkama jelinden bir damla yaklaşık bir nohut büyüklüğü kadar sıcak su içerisine sıkarak iyice köpürtün. Makyaj fırçalarını köpürmüş sıcak suyun içerisinde yavaş hareketler ile yıkayın, ancak sert hareketlerde bulunmayın fırça yüzeyi zarar görmesin. Fırçanın üzerinden kalıntılar iyice yumuşaması için su içerisinde yaklaşık 10 dakika bekletebilirsiniz. Daha sonra fırçayı durulayın, bez ile de fırça üzerindeki fazla suyu alın. Tamamen kuruması için ise gün ışında bekletmeniz yeterli olacaktır.

Makyaj malzemeleri temizliği, makyaj yapma sıklığına göre ayarlamalısınız. Cildinde sivilce bulunan kişiler en az haftada 2-3 defa tekrarlamalı yıkamayı. Aynı zamanda makyaj malzemelerini başkaları ile paylaşmayın zira ciddi cilt sorunlarına yol açabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe