Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Evlerde ve iş yerlerinde sıklıkla karşılaşılan lavabo tıkanıklığı problemi oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu nedenle birçok kişi lavabo tıkanıklığı açmalavabo tıkanıklığı nasıl açılır, lavabo tıkanıklığını ne giderir sorularının yanıtını merak etmektedir. Bunun için en etkili yollardan biri lavaboya kaynamış su dökmektir. Bunun içerisinde bulunana malzemeyi yumuşatarak hareket etmesini sağlayacağı ve böylelikle kısa süre içerisinde tıkanıklığı gidereceği söylenir.

Lavabo tıkanıklığını açmak için akla gelen ilk malzeme pompa olmaktadır. Buna göre lavabo deliğine denk gelen kısma pompa dikkatli biçimde yerleştirilir ve hava alması önlenir. Daha sonra birkaç kez baskı uygulanıp beklendiğinde lavabonun açıldığı görülür. Bu durum hafif dereceli tıkanıklık sorunları için geçerli olmaktadır.

Lavabo Tıkanıklığı İçin Öneriler

Lavabo tıkanıklığını açmak için piyasada kimyasal çözücüler bulunmaktadır. Bu çözücüler marketler ve buna benzer yerler aracılığıyla kolaylıkla temin edilebilir. Bunun için satın alınan kimyasal çözücünün kaynar su ile birlikte kullanılması gerekir. Uygulamak için öncelikle yaklaşık iki litre su kaynatılır. Daha sonra kimyasal içerikli lavabo açıcı gide dökülür ve ardından kaynamış olan su üzerinden boşaltılır. Bir süre bekledikten sonra ise musluk açılarak suyun akmasına izin verilir. Kullanılan malzeme kimyasal içerikli olduğundan dolayı sağlık yönünden olumsuz durumlar meydana getirebilir. Bu nedenle lavabo açıcı kullanıldıktan sonra o ortamdan bir süre uzak durulması tavsiye edilir. Ortama bıraktığı koku bazı kişiler için rahatsız edici olabilir.

Temizlik Kategorisindeki Diğer Yazılarımız için Tıklayın..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe