Kusursuz Oje Nasıl Sürülür?

Kusursuz Oje Nasıl Sürülür?

Kusursuz Oje Nasıl Sürülür?

Kusursuz Oje Nasıl Sürülür? Ellerimizin daha güzel görünmesi adına oje sürülür. Ojenin tırnaklara düzgün sürülmemesi ellerinizin kötü görünmesine neden olacaktır. Eğer ki manikürünüzü güzellik salonlarında yaptırmak adına hem paranız hem de vaktiniz yoksa üzülmenize gerek yoktur. Düzenli ve derli toplu şekilde görülen manikürü artık evde kendinizde gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Tırnaklara oje sürmeden önce ilk olarak tırnaklarınızı istediğiniz boyda kesmeniz gerekmektedir. Tırnakların daha bakımlı şekilde görünebilmesi adına mutlaka tırnak uçlarının tırnak makası ile kesilip törpülenmesi gerekmektedir. Tırnağınızı törpülerken daha çok ileri geri hareket yapmalısınız. Törpüleme işlemlerini son derece dikkatli şekilde yapmanız gerekmektedir. Aksi durumda ise tırnaklar da kırılma durumları ortaya çıkabilir.

Tırnak Yüzeyinin Temizlenmesi

Yapılacak bir diğer adımlardan birisi de tırnak yüzeyinin temizlenmesi olacaktır. Tırnakta hiçbir toz tanesi ya da oje çıkartıcı kalıntısının da bulunmaması gerekmektedir. Kullanılmayan diş fırçasını sabunla güzelce köpürtebilirsiniz. Tırnak kenarlarında kalmış olan kalıntılarında kökten temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Tırnakların Her Yerine Oje Sürülmeli

Oje sürerken bir yerinin eksik kalması tırnakların doğal olarak daha kötü şekilde görülmesine neden olacaktır. Ojenizi sürmeden önce ilk aşama da şeffaf bir oje bazının tırnağa uygulanması, ojenin renginin daha belirgin hale dönüşmesine neden olacaktır. Aynı zamanda tırnaklarda istenen koruyucu görevini de görmeye neden olacaktır. Tüm tırnağınızı üç fırça darbesiyle boyamanız yeterli olacaktır. Bu sayede kusursuz bir tırnaklara sahip olacak ve kendinizi oldukça iyi hissetmeye başlayacaksınız. Tüm ojeyi tırnağa eşit bir şekilde dağıttınız takdirde istediğiniz mükemmel tırnak görüntüsüne kavuşmanız da çokta zor olmayacak. Bu sayede kusursuz oje nasıl sürülür öğrenmiş olacak ve tırnağınıza her oje sürüşünüzde belirtmiş olduğumuz bu teknikler üzerinden de gitmeye başlayacaksınız diyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe