Kıyafetlerin Elektriklenmesi Nasıl Önlenir

Kıyafetlerin Elektriklenmesi Nasıl Önlenir

Kıyafetlerin Elektriklenmesi Nasıl Önlenir

Özellikle yünlü kıyafetler ya da polarlar belli bir kullanımdan sonra statik elektriklenme yapar. Bu durum birçok kişiyi rahatsız eder ve nasıl giderileceği merak edilir. Bunun için çeşitli çözüm önerileri vardır. Bunlara uyulduğu takdirde işe yarar sonuçlar elde edilmektedir. Kıyafetlerin Elektriklenmesi Nasıl Önlenir.

Kıyafetlerdeki elektriklenmeyi önlemek için özel olarak üretilmiş olan anti statik spreyler satılmaktadır. Bu spreyler giysilerde bulunan elektriği önleyerek daha rahat kullanılmasına imkan tanır. Bunun için üretilen spreyler pek çok markette satışa sunulur. Buralardan temin edilecek sprey ile elektriklenme sorunu çözüme kavuşabilir. Ancak bu yöntem belli kumaş türleri için işe yaramaktadır. Genellikle sadece kuru temizleme yapılarak kullanılan kıyafetlerde pek fazla işe yaramaz.

Giysilerdeki Elektriklenmeyi Önlemek

Kıyafetlerdeki statik elektriklenmeyi önlemek için genellikle metal askı kullanılması tavsiye edilir. Bunun için elektriklenme sorunu bulunan kıyafetleri birer birer metal askıya asarak kullanmak fayda sağlar. Bu sayede kıyafetteki fazla elektrik askıya geçerek önlenmiş olur.

Elektriklenmeye karşı çözüm yollarından biri de kıyafetleri yıkama esnasında kullanılan ürünler ile ilgilidir. Bunun için yıkama esnasında yumuşatıcı yerine sirke kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede sirkenin içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde giysilerin elektriklenmesi önlenmiş olur. Ayrıca yıkama esnasında belli türdeki kumaşların karışık olarak yıkamak yerine aynı türler ile bir araya getirilerek yıkanması önerilir. Böylelikle giysilerdeki elektriklenmeyi önlemek mümkün hale gelir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe