Karma Felsefesi Diyeti Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Karma Felsefesi Diyeti Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Karma Felsefesi Diyeti

Vücudumuz sadece aldığımız besinler ve gıdalar ile diyet yapma noktasında kendini kontrol altına alamayabilir. Bunun için hem ruhen hem de bedenen diyet için hazırlıklı olmak gerekiyor. Yani %70 yediğimiz besinler kilo almamıza yada vermemize neden oluyorsa kalan %30’da psikolojik neden faktörüdür. Bu faktör de karma felsefesidiyeti ile çözümlenebilecek, vücudumuzu hem bedenen hem ruhen hem de gıdasal olarak denge noktasına ulaştıracaktır. Peki karma felsefesi nedir ? Diyeti nasıl yapılır bir de bunlara bakalım.

karma felsefesi diyeti
karma felsefesi diyeti

Karma Felsefesi Nedir ?

Karma felsefesi, asıl hedefi kilo vermek yada almak değil, vücudumuzun psikolojik dengesi ile ruhsal sorunlarımızdan arındırılmasıdır. Bu felsefeye göre insan sadece aldığı besinler ve gıdalar ile değil aynı zamanda ruhsal ve psikolojik yöntemler ile de vücut dengesini sağlamadır. Bunun en güzel örneğini yine insanoğlu verir. Kimi insanlar moral bozukluğu ile kendini çıkmaz bir besin sofrasına sürüklerken kimileri de kendini, vücudunu hiçe sayarak önüne geleni tüketmektedir. Sizler için hazırlanan karma diyeti sayesinde hem ruhsal sorunlarınızdan arınacak hem de vücudunuz için faydalı bir diyet oluşturacaksınız.

Karma Felsefesi Diyeti Nasıl Yapılır ?

Sizlere aşağıda belirteceğimiz yöntemler bu felsefe diyetinin birbirinden ayrı önemli parçalarıdır. İstediğinizi uygulayarak bu diyetin parçalarından birini deneyebilirsiniz. Karma felsefesi diyeti aşağıdaki önemli noktalardan oluşmaktadır. Siz de bunlara özen göstererek bu güzel diyetten yararlanabilirsiniz.

* Her gün uyandığınızda akşamdan bardağa bıraktığınız limon dilimlerini bir miktar zencefil ile suda tüketin.

* Her gün yasemin çayının yanında karanhindiba çayı tüketin.

* Turunçgiller bu diyetin önemli bir parçasıdır bu yüzden ara ara tüketmenizde fayda var.

* Yemeklerde kullandığınız tuzu azaltmayı deneyin.

* 10 gün mutlaka sigara ve alkol almayın.

* Kola, soda, gazoz gibi asitli içecekler tüketmeyin.

* Her gün mutlaka bir adet sarımsak yemeye özen gösterin.

* Gün bitesiye kadar 4 kaşık keten tohumu alın.

* Hergün 5 ‘er adet fındık ve badem içi tüketin bunun yanında iki adet de ceviz içi tüketebilirsiniz.

* Koku alma hazzınınızın iştahınıza ettiği o büyük etkinin farkına varın ve bunu iyi yönde kullanın. Nane gibi zerdeçal türü kokuları günde sıkça koklayarak iştahınızın azalmasına yardımcı olun.

* Ara öğünlerinizi geçirmeyin ve dikkat etmeye çalışın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe