İş Kaybettiren  İş Başvurusu Hataları

İş Kaybettiren  İş Başvurusu Hataları

İş Kaybettiren İş Başvurusu Hataları

İyi bir geleceğe adım atmanız için ilk öncellikle güzel en etkili yol bir CV hazırlanması gerekir. Eğer ki iyi bir pozisyonda iş sahibi olmak istiyorum diyenlerdenseniz, özgeçmişinizde hemen her şeyi bahsetmeniz gerekir. İyi bir CV nasıl hazırlanır bilmeli ve daha sonrasında ise iş başvurusunu yapmanız gerekir. Bu sayede işe alınmanız da sizin için zor olmayacaktır. Belki de şimdiye kadar yüzlerce iş ilanında bulundunuz. Fakat hiçbir firma size geri dönüş yapmadığı durumlar olabilir. Bunun temel nedeni de sizin yeterince kendinizi iyi tanıtmamanızla alakalı diyebiliriz. İş başvurusunu yaparken mutlaka CV gözden geçirilmesi gerekir. CV düzeltilcek yerler varsa da hemen el atarak iş başvurunuzu bir an önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İş Başvurusunda Yapılması Gereken Yollar

Yapılması gereken yolları şu şekilde belirtmemiz mümkün olacaktır. İş başvurusu öncesinde neler yapmanız gerektiğini bilirseniz iyi bir kariyer de sizin yanı başınızda olacak.

  • Yapılan hatalardan birisi cep telefon numaranızı yazmamanız ve e- posta yoluyla başvurularınızı gerçekleştirmeniz. Mutlaka başvuru yaptığınız da numaranızın da olması gerekir. Bu sayede işi verecek olan kişi sizi arar ve etkili bir konuşma yaparak iş alınmanızı sağlar.
  • İngilizce seviyenizin oldukça iyi olduğunu gösterebilirsiniz.
  • Genelde sık yapılan hatalardan birisi de deneyimlerin genelde başvuru ile alakalı olmaması diyebiliriz. Böyle bir durumda karşı tarafa yapmış olduğunuz iş müracatınızın olumlu şekilde sonuçlanmasını beklemeniz de pek mümkün olmayacaktır.

Diğer bir yapılan en önemli hatalardan birisi de yazım hataları ile dolu bir özgeçmişiniz olmasıdır. Böyle bir durum sizin için ister istemez itibar kaybına neden olabilir. Bunun önüne geçebilmeniz adına sizlerde doğru ve etkili bir özgeçmişle işverenlerin karşısına çıkmanız gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe