Hamilelikte Bebek Erkek Mi? Kız Mi? Cinsiyet Belirtileri Nelerdir?

Hamilelikte Bebek Erkek Mi? Kız Mi? Cinsiyet Belirtileri Nelerdir?

Hamilelikte Bebek Erkek Mi? Kız Mi? Cinsiyet Belirtileri Nelerdir?

Bebeğin cinsiyetini öğrenebilmek için hamileliğin en az 12 haftalık olması gerekli. Çok nadir de olsa bebeğin anne karnındaki konumundan dolayı cinsiyetinin öğrenilmesi daha geç bir zamana kalabilir. Bu gibi durumlarda evde anneanne yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Bunlar Kesin sonuç veremeyebilen ama genellikle doğru sonuçlar vermeyen cinsiyet belirleme yöntemlerini hazırladık.

Bebeğim Kız Mı? Erkek Mi?

bebegim_kiz_mi_erkek_mi_cinsiyet_belirleme.jpg

 Hamilelikte Bebek Erkek Mi? Kız Mi? Cinsiyet Belirtileri Nelerdir?

Sarımsak Testi

Bir diş sarımsağı yedikten hemen sonra cildinizde keskin bir sarımsak kokusu var ise erkek bebek, az veya da hiç koku yoksa kız bebek bekliyor olabilirsiniz.

Sabah Bulantıları

Kız bebeklerden artan farklı hormonlardan sebep çok yoğun mide bulantıları olur. Eğer ki Mide Bulantılarınız şiddetli değil ve  normal düzeyde ise bebeğinizin erkek olacağının işareti olabilir.

Göğüs Boyutu

Hamilelikte genellikle göğüslerde büyüme olur. Eğer ki Sağ göğsünüz daha büyük ise bebeğinizin erkek, ancak sol göğsünüz büyük ise kız bebek işareti olabilir.

Ayak Üşümesi

Hamilelik süresince ayaklarınızda sürekli bir üşüme varsa bu bebeğin erkek olacağının işareti olabilir. Normal olması ise kızınızın müjdecisi olabilir.

Tatlı-Tuzlu Testi

Gebelik dönemlerinde tatlıya normalinden daha fazla ihtiyaç duyuyorsanız bebeğinizin erkek olabileceği anlamına gelebilir. Tadı Ekşi olan gıdaları yeme isteği ise kız bebek belirtisi olabilir.

Meme Ucu

Gebelik hormonlarına bağlı olarak meme ucunuzun rengi çok koyu bir hale geldiyse bebeğin erkek olacağının belirtisi olabilir. Normal rengini de ya da çok az bir koyulaşma varsa kız bebek işareti olabilir.

Annenin Cildi

Toplum inanışına göre kız bebekler annesinin güzelliğini kendisine alır. Bunun nedeni ise cilt yüzeyinde oluşan sivilce ve lekedir. Erkek bebeklerde bu duruma daha az rastlanır.

Karın Büyümesi

Hamilelik döneminde Karnınız yuvarlak ve geniş bir şekilde büyüyorsa bebeğiniz kız olabilir, eğer sivri bir şekilde büyümeye başladıysa erkek bebeğin işareti olabilir.

Kilo

Hamilelikte aldığınız kilolar genellikle basen bölgesinde ise bebek kız, eğer bel bölgesinden kilo alıyorsanız bebeğinizin erkek olduğunun habercisi olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe