Gençlik Aşısı Nedir? Nasıl Yapılır? Kimler Kullanmalıdır?

Gençlik Aşısı Nedir? Nasıl Yapılır? Kimler Kullanmalıdır?

Gençlik Aşısı Nedir? Nasıl Yapılır? Kimler Kullanmalıdır?

Biz Kadınların en büyük tutkusu olan genç kalabilmek için Gençlik aşısı nedir? Nasıl yapılır? Kimler kullanmalıdır? Son zamanlarda oldukça fazla ilgi gören bir yöntem olan gençlik aşısı hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için araştırdık.

Güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için ergenlik yaşlarından itibaren düzenli cilt bakımlarının yapılması gerekir. Yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkışında en önemli neden genetik özelliklerdir. ayrıca Bunların dışında sigara ve alkol kullanımı, az uyumak ve yoğun stres yaşlılık üzerinde etkili olan önemli çevresel özelliklerden bir kaçıdır.

Gençlik Aşısı Nedir Nasıl Yapılır Kimler Kullanmalıdır
Gençlik Aşısı Nedir Nasıl Yapılır Kimler Kullanmalıdır

 

Güzel ve genç kalmak için kullanılan ve cildi yenileyen maske ve bakım kürlerinin dışında uygulayabileceğiniz gençlik aşısı nedir? Nasıl uygulanır?

Gençlik Aşısı Nedir?

Ciltte zaman içerisinde oluşan yaşlanma, deri sarkması ve elastikiyetini kaybetmesine karşı oluşan belirtilerin azaltılmasını sağlar. Hyalüronik asit desteği cildin kendini yenileme sürecini hızlandırır. Kolajen üretiminin arttırılması ile cildin hızlı bir şekilde gençleşmesini ve onarılmasını sağlar. Antiaging özelliği ile cilt hücrelerinin gençleşmesine katkıda bulunur.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanıyor?

Cildin genel yapısına uygun olarak lokal anestezi uygulanıyor. Bu işlemden sonra çok ince uçlu iğneler ile cilt yüzeyine gençlik aşısı yapılıyor. Yüz, boyun, el, dekolte bölgesi gibi cildin çeşitli alanlarında bu yöntem sorunsuz bir şekilde uygulanabiliyor. Gençlik aşısı yapıldıktan sonra çok kısa bir zaman içerisinde istediğiniz etkiyi görmeye başlayabilirsiniz. Sağlıklı beslenme ve bol su tüketerek gençlik aşısının kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Kimler Kullanabilir?

Cildin kendi kendini yenileme hızı yavaşlamış olan kişilerde kullanılan bir uygulamadır. Orta yaş ve üzeri kişilerin kullanımı için uygundur. Doktor kontrolünde cildin durumuna bağlı olarak daha erken yaşlarda da kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe