Gebeliğin 10 Erken Belirtisi

Gebeliğin 10 Erken Belirtisi

Gebeliğin 10 Erken Belirtisi

Hamile olabilir misin? Hamile olup olmadığını anlamak için, bazı gebelik belirtileri, sana ipuçları verebilir. Bu belirtiler, hamileliğin erken belirtileri olup, birkaç hafta sonra ortaya çıkabilir. Kadınların yaklaşık yüzde 60’ı, 6 hafta boyunca erken gebelik belirtilerine sahipken, yaklaşık% 90’ı 8 haftalık zamandan sonra bu belirtilere sahip olmaktadır. Aşağıda yer alan erken hamilelik belirtileri görülmüşse, hamile olma olasılığınız yüksek demektir.

Adet döngününüzü takip etmiyorsanız veya bir aydan başlayarak geniş kapsamlı değişiyorsa, ne zaman adet göreceğinizden emin olamayabilirsiniz. Ancak, aşağıda belirtilen erken gebelik belirtilerinin bazılarını hissetmeye başlarsanız, (tüm kadınlar bunları almaz) ve hala adet görmüyorsanız, hamile olabilirsiniz.

 

1- Bazı gıdaları tüketmek üzereyken, mide bulantısı yaşıyorsanız, bu bir gebelik belirtisi olabilir. Aynı zamanda daha önceden çok sevdiğiniz bir yemeğin kokusu, o anda size çok itici geliyorsa, buda hamileliğin belirtileri arasında yer almaktadır.

2- Kendinizi endişeli ve depresif hissetmeniz, yine farklı bir belirti olabilir. Çünkü hamile kadınlar, özellikle hamileliğin başında hormonların tetiklemesi ile, bir takım ruhsal farklılıklar yaşamaktadır.

 

3- Hamileliğin erken dönemlerinde meydana gelen hormonal değişiklikler, kişiye karın şişliği hissi verebilir.
Sık idrara çıkma

4- Hamile kaldıktan kısa bir süre sonra, hormonal değişiklikler böbreklerde kan akış hızını artıran bir dizi olayı tetikler. Bu, mesanenizin daha hızlı doldurmasını sağlar, bu nedenle daha sık işemek zorunda kalırsınız.

 

5- İdrara çıkma sıklığının artması da, bir diğer belirtidir. Hamile kadınlar, daha sık idrara çıkma ihtiyacı hissedebilir.

6- Birdenbire, kendinizi daha yorgun hissediyor musun? Sıklıkla tuvalete gitmeniz, bu yorgunluğu tetikleyebilir. Ancak yorgunluk hissi de diğer faktörler ile birleştiğinde, hamilelik belirtileri arasında yer almaktadır.

 

7- En sık görülen bir gebelik belirtisi, yükselen hormon düzeylerinin neden olduğu hassas, şişmiş göğüslerdir. Göğüslerde ağrı ve şişlik, gebelik belirtileri arasında yer almaktadır. Vücudunuz hormonal değişikliklere uyum sağladığı için, bu rahatsızlığınız ilk üç aylık dönemden sonra önemli ölçüde azalacaktır.

 

8- Belirli bir sebebe dayalı olmayan mide bulantıları, gebelik döneminde görülen en önemli belirtiler arasında yer almaktadır.

9- Adet dönemleriniz bugüne kadar düzenli bir şekilde gerçekleştiği halde, günü gelmesine rağmen hala adet olmamış iseniz, gebelik testi yaptırmanız gerekir.

10- Vücut sıcaklığınızda belirli ölçüde artış olduysa, hamile olma ihtimaliniz bulunmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Merhaba ben Ahmet paylaşımin çok güzel olmuş tesekurler ederim devamı ni diliyoruz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe