Fötr Şapka ve Boyunluk Yapımı

Fötr Şapka ve Boyunluk Yapımı

Fötr Şapka ve Boyunluk Yapımı

Fötr Şapka ve Boyunluk Yapımı; Fötr şapka ile birlikte boyunluk takımını örerek oluşturabilmek mümkün. Zaman almadan yapılabiliyor olmasıyla birlikte hoş bir görünüm oluşturan güzel çalışmayı yapılış yolunu takip ederek kolayca hazırlayabilirsiniz. Az malzemeyle hazırlanabilecek uygun bir seçenek olması da ön plana çıkıyor.

 

Örgü Fötr Şapka ve Boyunluk Yapımı için Kullanılan Malzemeler

 

Kullanılacak sadece üç adet malzeme bulunuyor. 5 numara tığ, 6 numara tığ ve kadife yün örgü için gerekli olan malzemeler.

 

Boyunluk Nasıl Yapılır?

 

Boyu 22 cm ve eni 32 cm olacak şekilde, 62 zincir çekin. Baş kısımlarını birleştirerek 1 sıra boyunca sık iğne ile örme işlemini gerçekleştirin ve 2.sıradayken, üstteki tek kanat kısmına batıp dönerek örgüyü tamamlayın.

 

Fötr Şapka Nasıl Yapılır?

 

Sihirli halkayı kullanarak örgüye başlayın.

 

İlk sırayı yaparken 10 adet sık iğneyle doldurma işlemini uygulayın. İkinci sırada her yuvada 2 kere batıracağınız şekilde 20 sık iğne örgüsü yapın. Üçüncü sıraya geçtiğinizde yuvalara 1 tek ve 1 çift olacak şekilde batırma işlemini yaparak 30 sık iğneyle örün. Dördüncü sırada yuvalara yine 1 tek ve 1 çift olacak şekilde bu kez 44 sık iğne örün. Beşinci sıraya geçtiğinizde 2 tek 1 çift olarak batın, 58 sık iğne örün. Altıncı sıraya geldiğinizde ise 3 tek 1 çift yöntemini kullanarak batın 71 sık iğne örün. Son olarak 10 sırayı yuvalara tek batarak örme işlemini gerçekleştirin.

 

Fötr kısmını yapmak için yuvalara; 2 tek 1 çift batın ve toplamda 97 sık iğne örün. İkinci sırada yuvalara bu kez tek batıp örgüyü tamamlayın.

 

Fötr şapka ve boyunluk takımınız hazır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. kışlık fötr şapka ve boyunluk yapmaya başlıyorum hemen :)çok güzel

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe