Evde Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Evde Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Evde Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Güzellik salonlarına gitmek yerine sizde makyajınızı kusursuz bir şekilde evde yapabilirsiniz. Peki Evde Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır? Bir çok Makyaj sanatçısının uyguladığı yöntem ve makyaj malzemeleri ile evde kendiniz için pürüzsüz ve profesyonel görünen makyaj yapabilirsiniz.

Her Profesyonel makyaj sanatçısının kendisine has makyaj teknikleri vardır. Modeller için doğru ve uygun makyajı uygulamadan önce dikkat ettikleri en önemli noktalar nelerdir? Evde bu teknikler ile yüzünüz için en ideal makyajı yapabilmeniz mümkün.

 

Evde Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır
Evde Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır


Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Yüz Hatlarını Belirleme

Bütün kadınların kendisine has yüz şekli vardır. Profesyonel makyajda amaç yüzü oval şekle getirmektir. İdeal yüz tipi olarak tanımlanan bu şekil için kontür ve aydınlatma uygulamalarından faydalanmanız gerekir.

Cilt Tipini Belirleme

Cildinizde kullanılacak makyaj ürünlerinin uzun saatler sabit kalmasını ve canlı dokusunu yitirmemesi için cilt tipinin belirlenmesi gerekiyor. Yağlı, normal, kuru ya da karma cildinize uygun malzemeleri seçmelisiniz. Makyaj bazının cilt tipine uygun seçilmesi ilk faktör olabilir.

Ten Rengine Uygun Ürünler

Size yakışacak makyaj tonlarını ve çeşitlerini belirlemek için bilmeniz gereken hususlar vardır. Saç, kaş ve cilt renginize göre cilt makyajı yapmalısınız. Gözlerinizi belirgin bir hale getirmek ve öne çıkarmak için  göz renginizi dikkate alarak far seçimlerinde bulunmanız gerekir.

Kişiye Özel Makyaj Teknikleri

Yüz ve cilt tipini belirledikten sonra seçiminize en uygun olan makyaj teknikleri uygulamanız gerekir. Örnek verecek olursak kuyruklu eyeliner farklı birinde harika görünürken sizin gözleriniz küçük ise sizin için uygun olmayabilir. Ayrıca Allık uygularken çene ve yanak aralığınıza dikkat etmeniz gerekir. Size yakışacak makyaj için birden fazla deneme yapmanız gerekebilir.

Ürün Kullanımı

Profesyonel makyaj yapmak istiyorsanız kaliteli ürünleri kullanmanız gerekir. Bir fırça ile birden fazla işlem yapmanız profesyonel makyaj izlemi için doğru olmayacaktır. Her yapacağınız işlem için yeterli adette malzeme olması gerekir.

Profesyonel Makyaj Modasında Neler Var?

Cildi aydınlatma son dönem makyajların en popüler adımıdır. Bu adımı yüz hatlarınıza uygun kontür uygulamaları izliyor.

Kaşlarınızın doğal olması ve kalem ile doldurulması profesyonel makyaj sanatçılarının en gözde uygulamaları arasında yer alıyor.

Doğal tonlardaki göz renkleri günlük makyaj için uygun seçim olabilir. Akşam için ise parlak ve metalik makyajlar dikkat öne çıkıyor.

Özellikle Yaz aylarında birkaç farklı rengin kullanıldığı göz makyajları kullanılıyor. Ancak Kış aylarında ise sade ve cildi canlı gösteren makyaj modelleri uygulanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe