Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin 5 Egzersiz

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin 5 Egzersiz

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin 5 Egzersiz

Düz bir karına sahip olmak artık herkesin hayalidir. Bunu başarmanız da artık sizin elinizde olacak. Düz bir karına sahip olmak için 5 egzersiz yapılması gerekmektedir. Düz ve seksi bir karına sahip olmak istiyorsanız evde deneyebileceğiniz son derece basit egzersiz hareketleri yer almaktadır. Bunun için evde yapmanız gereken egzersizler son derece basittir. Evde yapacağınız bu egzersiz içinde günde 15 dakikanızı ayırmanız bile yeterli olacaktır. Bel çevresi yağlarını bu sayede daha da fazla azaltma şansına sahip olursunuz. Bunun içinde bel çevresi yağlarından kurtulmanız ve düz karına sahip olabilmeniz için ilk öncellikle neler yapmanız gerektiği konusunda bir bilgiye sahip olmalısınız.

Tekne Pozu Yapın

Düz bir karına sahip olmak istiyorsanız yapacağınız en basit haeketlerden birisi de tekne pozu olacaktır. Karın bölgenizin daha fazla sıkılaşmasına da yardımcı olacaktır. Doğum sonrasnda alt karın bölgesini toparlamak isteyen kişiler içinde tekne pozu oldukça önemlidir. Alt karnınızı bu sayede daha fazla şekle sokmuş olursunuz. Tekne pozu nasıl yapılıyor diye merak eden kişiler için de bu yöntemin oldukça pratik olduğunu söylememiz mümkündür. Üst vücut bölgeniz de mutlaka bacaklarınızın toparlanması gerekmektedir. Düz avuç içleri de mutlaka birbirine bakacak derece de olması gerekiyor. Ağırlığınızı ise omuz bölgenize değil karın bölgenize vermeniz gerekiyor. Bu pozisyonda mutlaka göğüs ve çene dik durması gerekmektedir. 5 defa derin nefes alıp verme işlemlerinizi de gerçekleştirmeniz gerekiyor. Başlangıç pozisyonuna tekrar dönerek bu hareketi yeniden denemeniz gerekiyor. Hareketi tam olarak 3 defa tekrarlamanız gerekiyor.

Düz bir karına sahip olmak için 5 egzersiz
Düz bir karına sahip olmak için 5 egzersiz – tekne pozu

Mekik Çekmek

Klasik hareket çok basittir. Bunun için sert bir zemine sırt üstü yatınız. Uzandığınız yer mutlaka yumuşak olmalıdır. Başlangıç olarak dizlernizi bükünüz. Dizlerinizi üst bedeninize doğru getirerek birleştiriniz. Ağırlığı mutlaka omuz bölümüne vermeye çalışın.

Düz bir karına sahip olmak için 5 egzersiz - mekik çekme
Düz bir karına sahip olmak için 5 egzersiz – mekik çekme

Yere Yüz Yukarı Uzanma

İlk olarak yere yüz yukarı şekilde uzanma pozisyonunda oluyoruz. Eller 45 derecelik açı olacak şekilde hizaya getirilmelidir. 45 derecelik açıya getirilen kolunuzu baş bölgenize doğru getirerek kıvırın. Omuzlarınızı ise kendinize doğru kaldırmalısınız.

Düz bir karına sahip olmak için 5 egzersiz - yere yüz yukarı uzanma
Düz bir karına sahip olmak için 5 egzersiz – yere yüz yukarı uzanma

 

Yere Yüz Aşağı Uzanma

Bir başka faydalı olabilecek hareketlerden birisi de yere yüz aşağı uzanma olacaktır. Burada önemli olan ayak parmaklarınızın ucunda tüm vucudunuzu dirseklerden de yere doğru destek alarak yukarıya doğru kaldırmanız gerekiyor.

Düz bir karına sahip olmak için 5 egzersiz - yere yüz aşağı uzanma
Düz bir karına sahip olmak için 5 egzersiz – yere yüz aşağı uzanma

Curtsy Lunge Hareketi

Düz bir karına sahip olmak için  Curtsy Lunge hareketini uygulayabilirsiniz. Ayaklarımız kalça bölgesine doğru paralel şeklinde olmalıdır. Ayağımızın birini bir diğerinin arkasına atmalıyız. Çöküp kalkma yaparak karın bölgenizin düz olmasını sağlayabilirsiniz.

Düz bir karına sahip olmak için 5 egzersiz - curtsy lunge hareketi
Düz bir karına sahip olmak için 5 egzersiz 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe