Düğün Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlenmenize çok az bir zaman kaldı, size önemli birkaç önerimiz olacak.

Heyecanla beklediğiniz, hayallerinizi süsleyen o gün geldi artık. Oturacağınız evi, düğün salonunuzu, düğün pastanızı hatta müziği bile ayarladınız. Geriye ise ufak ama önemli ayrıntılar kaldı. Buyurun düğün öncesi dikkat edilmesi gerekenler yazımıza.

Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçerken boyu uzun olan gelinler dar ve kabarık olanları, boyu kısa gelinler ise mümkün olduğunca kabarık olmayan gelinlik seçmeli. Kilolu olan gelinler ise omuzları açık olan gelinlik modellerinde uzak durmalı. Minyon bir yapınız var ise duvağınız uzun olmalı, uzun duvak sizi daha uzun gösterecektir.

Gelin Makyajı

Bu özel günde gelin makyajları aşırıya kaçmayacak şekilde sade olmalı ki doğal güzelliğiniz ortaya çıksın. Maskara kesinlikle suya dayanıklı olmalı, gözlerinize sade bir görünüm vermesi için kahverengi veya siyah göz kalemi kullanılmalı, çok az bir far kullanılabilir, rujunuz ise doğallığı ortaya çıkaran çok hafif parlaklık veren renklerden olan pembe ve ya gül rengi olabilir. Bunların dışında çok ağır makyaj ve koyu renklerden kaçının zira gelinler sade bir güzelliğe sahip olmalıdır.

Duvak Ve Saç

Yaptıracağınız Gelin Saç modelinden önce, nasıl bir duvak yaptıracağınıza karar vermeniz gerekir. Düğün sırasında duvak çıkarılacaksa, saçınızı yapan kuaförün duvağın nasıl çıkarılacağını göstermesi gerekiyor.

Son Hazırlık Son Viraj

En çok yapılan hatalardan biride düğün hazırlıklarının son güne bırakılması. Masa düzenleri, masa süslemesi, düğün fotoğrafları, Düğün salonunda çalacak dans müziği vs. işler en az bir hafta önceden tamamlanmalı ki son gün aksilikler yaşanmasın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe