Diş ağrısına ne iyi gelir?

Diş ağrısına ne iyi gelir?

Diş ağrısına ne iyi gelir?

Ne zaman başımıza geleceği belli olmayan diş ağrısı, bazı durumlarda tahammül edilemeyecek düzeyde olmaktadır. Özellikle gece meydana gelecek diş ağrıları için, anlık olarak doktora gitme imkanımız olmayabilir. Bu gibi durumlarda evde diş ağrısına iyi gelen yöntemler, bu ağrıları hafifletmek için ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Bu yazımızda sizlere Diş ağrısına ne iyi gelir? Sorusu için derlediğimiz, cevaplar yer almaktadır.

Diş ağrısına ne iyi gelir?

  • Diş ağrısı eğer ki yemekten hemen sonra başlamışsa, dişlerinizi yumuşak bir fırçayla fırçalamak faydalı bir çözüm olabilir. Doktora gitme imkanınız varsa, dişlerinizi fırçaladıktan sonra çok soğuk ve sıcak yiyecek ve içeceklerden, bir müddet uzak durmak faydalı olacaktır.

  • Ağrıyan dişinizin üzerine koyacağınız tuzlu zeytin de, diş ağrınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır. Dişinizin üzerine koyduğunuz zeytini, çenenizi kapatarak hafifçe ezin ve suyunu emin. Denenmiş bir uygulama olan zeytin, diş ağrılarının hafiflemesi konusunda faydalı bulunmaktadır.

  • Yine denenmiş uygulamalardan bir tanesi olan tuzlu su ile gargara yapmak da, diş ağrısını azaltacak faydalı uygulamalar arasında yer almaktadır.

  • Diş ağrısının en fazla görüldüğü durumlardan birisi de, diş sinirlerinin iltihaplanmasıdır. Böyle bir durumda, dişin sıcak yiyecek ve içeceklere karşı önemli ölçüde hassasiyet gösterdiği bilinmektedir. Bu nedenle sıcak yiyecek ve içeceklerden kaçınarak, soğuk kompres tedavisi uygulayabilirsiniz. Sinirlerin iltihaplanması neden ile görülen diş ağrılarında, soğuk tedavisi fayda sağlamaktadır.

  • Dişinizin üzerine koyacağınız bir kaç tane karanfil de, diş ağrısının hafiflemesine yardımcı olacaktır. Ağrıyan dişinizin üzerine koyduğunuz karanfil tanelerini, hafifçe ezerek emin.

  • Diş ağrısı hafifletmek için, ağrıyan dişinizin üzerinde; roka, tere ve maydanoz gibi bitkileri çiğneyerek ağrınızı azaltabilirsiniz.

  • Karanfil taneleri gibi, karanfil yağı da diş ağrılarını azaltıcı etkiye sahiptir. Bir iki damla karanfil yağını ağrıyan dişinizin üzerine sürerek, bir müddet bu şekilde bekleyin. 15 dakika içerisinde, ağrıyan dişiniz de bir rahatlama hissedeceksiniz.

  • 1 diş sarımsağı ortadan keserek, sarımsağın yarısını ağrıyan dişinizin üzerine koyun. Zaten doğal bir antibiyotik olan sarımsak, keskin tadıyla da diş ağrınızı daha az hissetmenizi sağlayacaktır.

Yukarıda yazılanı diş ağrısına iyi gelen uygulamalar, geçmişten günümüze kadar halk arasında yaygın bir şekilde kullanılan alternatif çözüm yollarından bazılarıdır. Her ne kadar diş ağrısına ne iyi gelir? sorusuna verdiğimiz cevaplar etkili olsa da, daha etkili bir çözüm için mutlaka doktorunuza başvurun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe