Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Ev içerisinde istenilen ahengin sağlanamadığından şikâyetçi olan pek çok kişi bulunuyor. Bunun temel sebebi ev dekorasyonunda yapılan hatalar oluyor. Dekorasyon aşamasında yapılan hatalar neticesinde, evin görünümü açısından beklenen sonuca ulaşabilmek mümkün olmuyor. Dekorasyon hataları beraberinde hem maddi hem de ruhsal yorgunluğu beraberinde getiriyor. Göz önünde bulundurulacak küçük detaylarla birlikte ev dekorasyonu kusursuz bir şekilde yapılarak, rüküş bir görüntüden uzaklaşabilmek mümkün.

Dekorasyonda Yapılan Hatalar Neler? Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Ev dekorasyonu yapılırken ilk olarak klasik düşünce tarzını bir kenara bırakmak gerekiyor. Güzel olsun aynı zamanda ucuz olsun mantığıyla hareket etmek elbette bazı ürünler için kabul edilebilir olsa da, ev dekorasyonunu baştan aşağıya bu düşünce üzerine kurmak son derece yanlış olacaktır.

Dekor aşamasına geçmeden önce, gerçekleştirmek istediğiniz tarzı belirlemek büyük bir öneme sahip. Öncelikle evinizin dekorasyonunu nasıl bir tarz ile yapacağınızı kararlaştırıp, ürün seçiminde kararsız kalmamanız gerekiyor. Aynı bölge içerisinde bir yerde klasik bir yerde spor tarz gibi durumların ortaya çıkmaması adına bu detay büyük önem kazanıyor.

Renk detayları, dekorasyon hataları arasında en çok gözlenen durumdur. Genellikle odaların boyutu ve yüksekliği gibi detaylar ön planda tutulmaksızın, sevilen veya popüler olan renkler tercih edilerek istemsizce bir karmaşa yaratılır. Renk seçimini ahenkli yapma özen göstermeniz halinde çok daha iyi sonuçlar elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Ev dekorasyonu için kullanılan objelerin boyutlarının birbirleri arasında uyumlu olmasına özen göstermek başarılı bir dekorasyonu beraberinde getirecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe