Çocuklarınızın Önünde Yapmanız Gereken 3 Şey

Çocuklarınızın Önünde Yapmanız Gereken 3 Şey

Çocuklarınızın Önünde Yapmanız Gereken 3 Şey

Çocuklarınızın Önünde Yapmanız Gereken 3 Şey; İyi bir anne ve baba olmak son derece önemli bir konudur. Neden derseniz çocuklarınız sizden görmüş olduğu her ne varsa sizden anında kopyalıyorlar. Bu yüzden olumsuz davranışları değilde örnek olaca daha güzel şeyleri çocuklarınıza öğretmeniz bu aşamada anne ve babalara kalıyor. Eğer ki benim çocuğum oldukça iyi olsun diyorsanız o halde çocuklarınızın önünde yapmanız gereken 3 şey ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Birbirinize Saılarak Öpmek

Çocuklarınıza sevgi, saygı ve mutluluu en güzel şekilde lanse etmeniz gerekiyor. Bu durumu gören çocuğunuz da hayatında bunları aramaya başlar. Birbirinize şafkat gösterip, sarılarak öpmeniz gerekiyor. Bunu ev içerisinde sık sık tekrarlaabilirsiniz. Herhangi bir tartışma yaptıktan sonra ise tartışmadan sona mutlaka barışmanız da gerekmektedir. Çocuklarıızın önünde bede dlinizi konuşturmak onların görsel hafızasında daha fazla yer edecektir. Ufak bir tartışma yahut sürtüşme durumunu gören çocuğunuzun bu durum akıllarında yer etmemesi adına hemen sarılıp barışma yolunu seçmeniz de fayda var.

Birbirinize Yardımcı Olmalısınız

Yardım sever bir çocuğunuz olsun istiyorsanız anne ve baba olarak bunu ilk yapması gereken kişiler siz olacaksınız. Mutlaka çocuğunuzun göreceği şekilde birbirinize yardımcı olmanız gerekmektedir. Çocuklarınıza aynı zamanda da yardımlaşmanın ne kadar çok önemli olduğunu anlatmanız gerekiyor. Tabi ki bu aşama da iş yalnızca anlatmakla sınırlı kalmaması gerekiyor. Onun haricinde bunu davranışlarınızla göstrrmeniz önemlidir.

Temiz Olmalısınız

Çocuklar hayatları boyunca sizden görmüş olduğu her ne varsa artık hayatlarında uygulamaya başlarlar. Onlardan birisinin de temiz olmanız gerektiği diyebiliriz. Çünkü çocuklarınız söylediklerinizi değil artık yaptıklarınızı bir an önce ciddiye almaya başlayacaktır. Evinizi düzenli bir hale dönüştürmek ve temizliği fazlasıyla önemsemeniz doğal olarak çocuğunuzun da tüm bunları daha fazla dikkate almasına neden olacaktır. İlk önce kendiniz bu durumu mümkün mertebe düzeltmeniz gerekmekte olduğunu unutmamanız gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe