Çamaşırları Bembeyaz Yapmanın Püf Noktası

Çamaşırları Bembeyaz Yapmanın Püf Noktası

Çamaşırları Bembeyaz Yapmanın Püf Noktası

Beyaz çamaşırlar ilk kullanıldığı zaman bembeyaz görünmektedir. Ancak gün geçtikçe beyaz çamaşırlar kullanıldıktan sonra grileşme gibi sorunlar ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Çamaşırları bembeyaz yapmanın püf noktası bulunmaktadır.

Çamaşırları Beyaz Tutmanın Yöntemleri

Çamaşırları yıkarken bazı durumlara dikkat etmek gerekir. öncelikle beyaz çamaşırları kesinlikle gri çamaşırları bir arada yıkamamak gerekir. Aksi taktirde birlikte yıkandığı zaman beyaz çamaşırlar zaman içinde koyulaşacaktır. Eski yöntemler olan çamaşırları kaynatmak ve doğal beyazlatıcılar kullanmak her zaman daha da etkili olmaktadır. Ancak bunları yapmak biraz zor olabilir. Ayrıca beyazlatmak için ağartıcı etkili olan deterjanlar kullanmak da çamaşırları beyazlatmak için uygun olmaktadır. Çamaşırları aspirin ile beyazlatmak başka bir yöntemdir. Bu yöntemi uygulamak için 1 kilo çamaşıra 1 tane aspirin kullanmak için çamaşır makinenizin deterjan kısmına koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir ya da iki saat aspirinli suda çamaşırları bekletmek de etkili bir yöntem olmaktadır.

En Çok Kullanılan Yöntemler

Genel olarak beyaz çamaşırları karbonatlı suyun içinde bekletmek en çok yapılan yöntemler arasında yer almaktadır. Çamaşır makinenizin deterjan kısmına bir tatlı kaşığı karbonat koyarak çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. En çok kullanılan yöntem çamaşırları çamaşır suyu ile yıkamaktır. Çamaşır suyunu tablet halinde olanları ok fazla tercih edilmektedir. Bunu sebebi diğerinin çamaşırları zaman içinde çok fazla yıpratmasıdır. Fakat şunu unutmamalı ki çamaşır suyu çamaşırları belli bir süre sonra sararmasına da neden olacaktır. En son yöntem olarak çamaşırları elma sirkesi ile beyazlatmaktır. Elma sirkesinin kötü bir kokusu sebebi ile çok fazla tercih edilmez. Fakat doğal bir yöntem olan elma sirkesi ile çamaşırları beyazlatmak çok sık kullanılmaktadır. Suya elma sirkesi ekleyin ve 2 saat çamaşırları suda bekletin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe