Buzun Cilde Sağladığı Faydalar

Buzun Cilde Sağladığı Faydalar

Buzun Cilde Sağladığı Faydalar

Buzun  Cilde Sağladığı Faydalar, Güzel bir cilde sahip olabilmenin pek çok yolu bulunuyor. Bunlar için tonlarca para harciyatı içerisine girmemize de gerek yoktur. Buzdolabından çıkarmış olduğunuz bir avuç buz, cildinize fazlasıyla fayda sağlıyor. Eminim ki bunu pek çok kişi ilk defa duyuyor olabilir.  Eminiz ki her gün buzdolabını açtığınız da gördüğünüz buzun cilde faydasının son derece fazla olduğunu duyduğunuz da belki de buzu yanınızdan hiç ayırmayacaksınız. Buz, yalnızca içinize ferahlık katmadığı gibi güzel bir cilde sahip olmanıza da en iyi şekilde katkı sağlıyor.

Göz Altı Torbalıklarına Elveda

Göz altı torbalıklarla mücadele edebilmenizin en etkin yollarından birisi de buzdur. Yoğun bir gece geçirip eve gelen kişilerin ilk yaptığı şeylerden birisi de soğuk suyu yüze çarpmak oluyor. Aynı şekilde buzda kan hücrelerin canlanmasını sağlayarak cilt parıldamalarına ve güzelliğe katkı sağlıyor. Son derece rahatsızlık duyduğunuz göz altı morluklarınızla artık en güzel şekilde mücadele edebilmeniz de sizin için zor olmayacak. Gözaltı morluklarına kesin çözüm bulabilmeniz adına en etkin yöntemlerden birisi de bir kov dolusu buzu tutmak olacak. Bunun için göz altı torbalarınıza nazikçe buz kompresi yapabilirsiniz. Buz kalıpların dilerseniz de su yerine yeşil çay koyabilirsiniz.

Sivilceyi Küçültmeye Yardımcı Olur

Yüzünüzde beliren büyük sivilcelerden rahatsızsanız üzülmeyin. Çünkü yüzünüzde ki sivilceleri küçültebilmek adına buz tutmanız yeterli olacaktır. Normal şartlar da sivilce ve akneleri temizlemek oldukça zor bir durumdur. Terk başına sivilce tedavisini gerçekleştirme etkisi göstermese bile kızarıklık ve ağrının hafifletilmesine yardımcı olur. Büyük bir buz küpünü ilk olarak sivilce üzerinde yaklaşık 5-10 dakika kadar tutabilirsiniz. Çok fazla tutmanızı önermemekteyiz. 5-10 dakika sonradan itibaren sivilce şişliklerinin indiğini, kızarıklığın gittiğini görmüş olacaksınız. Bu sayede pahalı kremlere de tonlarca para vermek zorunda da kalmamış olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe