Buzdolabı İçin Örgü Kelebek Magnet

Buzdolabı İçin Örgü Kelebek Magnet

Buzdolabı İçin Örgü Kelebek Magnet

Buzdolabı İçin Örgü Kelebek Magnet ; Buzdolapları, evlerin en önemli beyaz eşya parçaları olmalarıyla birlikte üzerinde her zaman süslerin de yer almasıyla birlikte oldukça özeller. Magnet olarak farklı bir alternatif isteyenler ve aynı zamanda kendilerini geliştirmek isteyenler örgü kelebek magnet ile süsleme yapabilme konusunda avantaja sahip oluyorlar. Son derece şık kelebek magnet yapmak için adım adım yöntemleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

 

Buzdolabı Örgü Kelebek Magnet için Gerekli Malzemeler

 

Örgü kelebek magnet yapımı için kullanılan malzemeler; 3 numara tığ, mıknatıs, yapıştırıcı ve simli ipten oluşuyor. Simli ipin iki renk olması gerekiyor.

 

Buzdolabı Örgü Kelebek Magnet Nasıl Yapılır?

 

Örgü kelebek magnetin yapımında ilk olarak sihirli halka yardımıyla yuvaları hazırlayın. 2 tane üçlü tırabzan, iki zincir çekme yöntemiyle de 8 yuva yapın. Sık iğneyle birleştirin.

 

3 zincir çekerek üçlü tırabzanla 3 doldurun, 2 zincir çekin, 3 doldurarak ardından diğer yuvaya geçin. Zincir çekmeden 3 doldur – 2 zincir – 3 doldur yöntemini takip ederek 8 adet bu şekilde yapın.

 

Beyaz ipten farklı renkte olan tercih ettiğiniz ipe geçerek bir üst sıradaki, iki zincir çekilen yuvaya ikili tırabzan ile 10 tane doldurun. Doldurma işlemiyle beraber toplamda 8 yuva olacaktır. Kelebek hazır. İkiye katlayarak kırmızı ip yardımıyla ortasından olacak şekilde bağlayın. Tercihinize göre kurdele kullanabilirsiniz. Kelebeğin arka tarafına magnet halinde olan mıknatısı yapıştırıcıyla yapıştırarak buzdolabı süsünü hazır hale getirin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe