Bir Sevap Bin Sevap

Bir Sevap Bin Sevap

Bir Sevap Bin Sevap

Sevap işlemek her Müslüman için önemli bir olgu. İyi niyetiniz, nasıl bir Müslüman olduğunuz, Müslüman olmanın gerekliliklerini ne kadar yerine getirdiğiniz işlediğiniz sevaplarla alakalı. Yardım etmek, iyilik etmek kısaca sevap işlemek sizi Allah katında daha da yükseltecektir.

Bir Müslüman bütün hayatı boyunca kötülüklerden uzak durmalı, mümkün olduğunca insanlara iyi davranmalı ve onları mutlu etmesini bilmelidir. Aslında bu sadece Müslümanlıkla alakalı değil, sevilen, düzgün karakterli ve saygın bir insan olmak isteyen herkesle alakalıdır.

Ramazan ayı gibi Müslümanlar için önemli olan bir ayda yapılan sevaplar elbette Allah katında farklı değerlendirilecektir. Ramazan ayında işlenen sevabın, bir değil bin sevap yerine geçtiği bilinmektedir.

Diğer dinlere ait kitaplarda iyilik yapmanın insana neler kazandıracağına dair pek de bir bilgi yoktur. Sadece kötülük hakkında bilgiler yer alarak, kötülük yapanın öldükten sonra nelerle karşılaşacağı belirtilmektedir. Ancak Kur’an da kötülük yapmakla ilgili ayetlerin yanında iyilik yapıp sevap kazanmakla ilgili de pek çok ayet vardır. Kur’an bu bakımdan Müslümanlar için yol gösterici bir rehber durumundadır.

Kur’an; okuyup içeriğindeki mesajları güzelce yorumlayabilenler için bulunmaz bir rehberdir. Kur’an’ın içeriğini anlayan insanlar hayatta karşılarına çıkan zorlukların kolayca üstesinden gelebilecekleri gibi, iyi, sevilen ve saygıdeğer bir insan olmanın anahtarına da sahip olacaklardır.

Ramazan ayı insanların mutlu olmaları ve başkalarının mutluluklarına vesile olmaları bakımından oldukça önemli bir aydır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe