Antre Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Antre Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Antre Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Antre Dekorasyonu Nasıl Yapılır, Ev dekorasyonu, doğru şekilde yapıldığında görünüm açısından oldukça fark yaratan detaylar ortaya çıktığı gibi aynı şekilde yanlış yapılması sonucunda da görünüm açısından istenilmeyen ev tasarımları ortaya çıkabiliyor. Ev dekorasyonunda genellikle atlanan fakat oldukça önemli bir detay olan antreler, yeni dekorasyon tasarımlarında ön plana çıkıyor. Ev hakkında ilk izlenimin oluştuğu bölgeler olan antreler, şık dekoruyla beraber pozitif bir enerji sağlanması açısından da önem taşıyor. Antre dekorasyonunun yapılmasıyla beraber ev içerisinde bir bütünlük sağlanabiliyor. Dekorasyonun, diğer bölgelerle kıyaslandığında çok daha detaylı yapılması antreleri ön plana çıkarıyor.

Antre Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Uygun Aydınlatma: Antrenin daha aydınlık gözükmesi adına uygun bir aydınlatma büyük bir öneme sahiptir. Avize seçiminde bir kaç kollu avizelerin seçilmesi, spotlar ya da aplik yeterli aydınlatmayı sağlamaktadır.

Duvar Kağıtları: Duvarlar için duvar kağıtları antre dekorunuzu doğru yapabilmeniz açısından fark yaratıcıdır. Parçalı ya da klasik duvar kağıtlarını antre bölgesi için seçebilirsiniz.

Aynalar: Ayna kullanmak antre için ferahlık hissini sağlayacağı gibi antreye büyüklük detayını da kazandıracaktır.

Açık Renkler: Antrenin karanlık bir bölge olması sebebiyle dekorda kullanılacak renklerin koyu renkler yerine açık renkler olması gerekmektedir. Bu sayede karanlık alan bir nebze de olsa aydınlatılabilir.

Seramik Taşlar Kullanmayın: Antre dekorasyonunda seramik taşlar kullanmak dekorasyon açısından yapılan en büyük hatalardır. Seramik taşlar, temizlik açısından da negatif bir etkiye sahip olacaklarından dolayı alternatif seçeneklere yönelmek daha makuldür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe