Adet Söktüren Bitkiler

Adet Söktüren Bitkiler

Adet Söktüren Bitkiler

Bayanlar için özel zamanların başında gelen ve aynı zamanda doğurganlığın önemli faktörlerinden biri olan adet (regl) dönemleri bazı zamanlarda sekteye uğrayabiliyor. Fiziksel ve psikolojik olarak ortaya çıkan sıkıntılara sebep olan adet gecikmelerini Adet Söktüren Bitkiler ile ortadan kaldırma mümkün.  Bilindiği gibi regl döneminden hemen önce, vücutta ödem, ruhsal problemler ve şişlikler olabilmektedir, buna birde gecikme eklendiğinde bu sorunlar daha şiddetli yaşanabiliyor. Bu aşamada ilk olarak gecikmelerin nedenini öğrenmek gerekiyor, daha sonra ise adet söktürücü kullanarak döngünün başlaması sağlanmalıdır. Progesteron içerikli ürünler adet söktürücü olarak kullanılır ve doğum kontrol haplarında bulunan progesteron2un adet söktürücü özelliği de vardır.

Adet Söktüren Bitkiler

At Kuyruğu otu; bir miktar su ile kaynatarak içilebilir, Tadı acı olabilir içerisinde biraz bal katarak ta tüketilebilir. Adet sancılarının ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve gününüz geldiği halde gelmeyen adet kanamalarını sökmeye yardımcı olur.

Civan Perçemi ve Çörek Otu; bu iki bitkiyi karıştırarak birlikte kaynatın ve için, adet döngünüzün gelmesini hızlandıracaktır.

Kekik; kaynatılarak günlük 3 kez tüketildiği taktirde adet sökmeye yardımcı bir içeceğiniz olur. Yine tadı acı olabilir bu durumda bal ekleyebilirisiniz.

Çörek Otu; bal ile karıştırılarak yenilebilir, adet sökmeye yardımcı olur.

Kereviz; sağlıklı bir sebzedir kereviz adet dönemlerinde bolca tüketilmesi adet döngünüzün başlamasına yardımcı olur.

Dereotu; salatalarda bolca kullandığımız dereotunun adet söktürücü özelliği de vardır, dereotunu ezerek kaynatıp suyunu içebilirsiniz adet gecikmelerine bire birdir.

Adet Söktürücü Çay Tarifi

  • Bir çay kaşığı Kiraz sapı
  • Bir çay kaşığı Kimyon
  • Bir çay kaşığı civanperçemi
  • Bir tutam maydanoz
  • Bir çay kaşığı karabaş otu
  • Bir çay kaşığı ada çayı
  • Bir çay kaşığı nane
  • Bir çay kaşığı papatya

 

Yukarıdaki malzemeleri hazır kaynamış suda 15-20 dakika demlenmesi için bekletin. Bu çay sayesinde adet sancıları azalarak bir türlü gelemeyen kanamalarınız için söktürücü görevi görecek ve vücudunuzu rahatlatacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe