3 Parça Örgü Kazak Yapımı

3 Parça Örgü Kazak Yapımı

3 Parça Örgü Kazak Yapımı

3 Parça Örgü Kazak Yapımı; Oldukça kolay, özgün bir tasarıma sahip olan 3 parça özgü kazak modeliyle şık bir hediye oluşturabilir veya kendiniz kullabilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar için ideal bir tasarım olan 3 parça örgü kazak, haroşa modeliyle oluşturuluyor. Sürekli düz stilde örerek veya sürekli ters stilde örerek haroşa yapabilmek mümkün oluyor.

 

3 Parça Örgü Kazak Nasıl Yapılır?

 

Kazağın üç parçadan oluşmasıyla birlikte her adımın ayrı ayrı gerçekleştirilmesi gerekiyor.

 

Öncelikle yanlardan dikerek kazağın şeklini veriyorsunuz. Ön parçasını yapmak için 70 cm olacak şekilde, şişe ilmeği atarak ilk adıma başlayabilirsiniz. Haroşa stilinde örgüyü örüyorsunuz. 90 cm uzunluğuna ulaşana dek örme işlemini devam ettirip ardından bitiriyorsunuz.

 

Arkası için tekrar 70 cm uzunluğunda olacak şekilde şişe ilmeği atıyorsunuz. 120 cm’e kadar örmeyi sürdürüp, bu uzunluğa ulaşmasının ardından örme işlemini tamamlıyorsunuz.

 

Yaka kısmı için ise 70×40 cm’lik boyutlarda olacak şekilde parça olarak örgü yapıyorsunuz. Yaka kısmı için belirtilen boyutu sağlamanızın ardından son adım olarak birleştirme işlemine geçiyorsunuz.

 

Birleştirme Nasıl Yapılır?

 

Birleştirme işleminde dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunuyor.

 

Kol açıklığı kalacak şekilde dikme yöntemiyle birleştirme gerçekleştiriliyor. Boğaz bölümünü isteğinize bağlı olarak ayarlayacağınız şekilde tamamlayabilirsiniz. Kazağın bedenini ise, örülecek olan kişiye uygun olarak ilmek sayısında artışa giderek ayarlayabilirsiniz.

 

Birleştirme işlemini gerçekleştirmenizin ardından; önü kısa arkası uzun olacak şekilde oldukça hoş görünüme sahip bir kazak ortaya çıkacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe