16 Maddede Mutlu Olmanın Yolları

16 Maddede Mutlu Olmanın Yolları

16 Maddede Mutlu Olmanın Yolları

Hayatta pozitif enerjiye sahip olmak ve mutlu bir yaşam sürmek, her zaman hepimizin en fazla dilediği şeylerden birisi olmuştur. Yaşamımıza farklı bir pencereden bakarak, kendimizle barışık ve kendini seven bir kadın olabilmek, mutluluğun ilk anahtarı olsa gerek. 16 Maddede Mutlu olmanın yolları adlı bu yazımızı okuduktan sonra, artık mutlu olmak için yapabileceğiniz şeyleri, daha iyi biliyor olacaksınız.

16 Maddede Mutlu Olmanın Yolları

1- Yaşadığınız ortamı güzelleştirerek, psikolojik olarak rahatlayabilirsiniz. İllaki, öyle pahalı eşyalar alarak bunu yapmanıza gerek yok. Gözünüze hoş gelecek eşyalar ve yeni düzenlemeler ile, bunu yapabilirsiniz. Masanızda bulunacak çiçek dolu bir vazo, sevdiğiniz insanın fotoğrafı da, mutluluğunuza etki edecek basit bir uygulama olabilir.

2- İnsanları güldürün. Bunu yaparken, sizin de mutlu olduğunuzun farkına varacaksınız. Gülmek ve güldürebilmek, mutlu olmanın yolları arasında önemli bir faktördür. Yani gülerken aynı zamanda güldürmek, paha biçilemezdir.

3- Sevinçlerinizi ertelemeden, doya doya yaşayın. Anlık olarak üzüntü duyduğunuz anlarda bile, sevineceğiniz bir durum olduğunda mutlaka bunu yapın. Ayrıca, sevinçlerinizi ailenizle ve sevdiklerinizle paylaşın.

4- Hayatınızı uzun yıllar boyunca, belki de ölene kadar birlikte sürdüreceğiniz insanı iyi seçin. İyi bir eş, mutluluğun en önemli anahtarlarından birisidir. Sizi anlayacak ve güven duyacağınız bir eş seçimi yapmak, ömür boyu mutlu olmanızı sağlayabilir.

5- Spor yapmayı ihmal etmeyin. Spor yapmak stresle başa çıkmanız için, önemli bir işlevdir. Stresin verdiği umutsuzluk hissini, yapacağınız egzersizler ile yok edebilirsiniz.

6- Geçmişte yaşadığınız kötü şeyleri, aklınıza getirmemeye çalışın. Hatta bunun aksine, daha güzel hatıralarınızı düşünmeye yönelin.

7- Hayattan beklentisi olmayan insanlardan, uzak durmaya çalışın. Bu insanlar sizi, büyük bir mutsuzluğun içerisine sürükleyebilir.

8- Çocuklarınızın, sizi iyi bir şekilde hatırlayacakları bir hayat yaşamaya çalışın.

9- Doğa ile iç içe olun. Doğa insan ufkunu açan ve yürekleri rahatlatan büyük bir alandır.

10- Günlük su ihtiyacınızı, eksiksiz karşılamaya özen gösterin. Su sadece fiziki olarak değil, ruhsal olarakta insan için gerekli olan bir içecektir.

11- Sizi seven ve saygı duyan insanları, elinizden geldiği kadar korumaya çalışın. Onlarla vakit geçirmeyi ihmal etmeyin. İyi bir aile ortamı kadar, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak başka bir ortam bulamazsınız.

12- Kitap okuyun. Yeni şeyler öğrenmek ve kitapların sürükleyici etkisi altına girmek, rahatlamanızı sağlayacak ve bilinçaltınızda mutluluk hissi oluşacaktır.

13- Herhangi bir başarı elde ettiğinizde, bunun mutluluğunu sevdiklerinizle paylaşın. Daha çok mutlu olacaksınız.

14- Başarılı bir evlilik yapmak, mutlu olmanın yolları arasında en önemli faktörlerdendir. Çünkü her anınızın eşinizle geçeceğini unutmayın. Bunun için ise, önce doğru insan olmak ve sonrasında doğru insanı bulmak gerekir.

15- İlişkinizi, evliliğinizi ya da aile içi bağlarınızı kuvvetlendirmek için, onlarla zaman geçirerek onlara özel şeyler yapmayı deneyin. Bu üç olgu, mutlu olmanın yolları arasında önemli bir yer tutar.

16- Yaptığınız hatalardan ders çıkarın. Ama üzerlerinde sürekli durmak, sizi mutsuzluğa sürükler. Bu nedenle tekrar o hataya düşmemeye gayret ederek, yolunuza devam edin.

17- Dürüst olun. Önce kendinize, sonrada çevrenizdekilere karşı dürüst olmak, sizi mutluluğa götürecektir. Çünkü yanlış insan olmaktan dolayı, pişmanlık duymanızı gerektirecek bir durum söz konusu olmayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bumerang - Yazarkafe